Sosyal Medya Yönetimi ile Markanızı Görünürlüğünü ve Etkinliğini Artırın!

Dijital dünyada insanların birbirleri ile iletişim kurmasında, paylaşımlarda bulunmasında sosyal medya büyük rol oynamaktadır. İnsanlar zamanlarının çoğunu artık Facebook, Instagram, Twitter vb sosyal medya uygulamalarında geçirmektedir.

Sosyal Medya, büyük ya da küçük tüm firmaların, markaların müşterileri ve potansiyel müşterileri ile etkili bir şekilde iletişim kurmalarını da sağlamaktadır. Bu iletişimlerde dikkatli olunması gerekilen konular ve bu doğrultada geliştirilmesi zorunlu olan stratejiler bulunmaktadır.

Doğru stratijilere, yaratıcı ve güncel içeriklere sahip, etkin bir sosyal medya yönetimi ile markanızın bilinirliğini artırabilirsiniz. İletişimde ve etkileşimde bulunduğunuz kitleyi genişletip, takipçileriniz sayısını artırabilirsiniz. Burada önemli olan diğer bir konuda takipçiler ile olan bu iletişimin tutarlı ve sürekli olmasıdır. Takipçi sayısı artıkca firmaya ya da markaya olan güvende artacaktır.

Ranna, firmanızın ve markanızın hedef kitlesine uygun olacak sosyal medya yönetimi stratejileri ve yaratıcı kampanya fikirleri geliştirerek sosyal medya yönetimi hizmeti vermektedir.

Yönettiğimiz Sosyal Mecralar

Instagram, Twitter, Facebook, Linkedin, Pinterest, Foursquare gibi sosyal mecralar için yönetimi hizmeti veriyoruz. Sektörel araştırmalar, rekabet analizleri yaparak firmanıza ve markanıza uygun olacak sosyal mecraları belirliyoruz.

Firmamız, profesyonel sosyal medya yönetim araçlarını kullanarak, tek bir yönetim ekranı üzerinden birden fazla sosyal medya platformunda paylaşım yapıp, anlık analizler yapabiliyoruz.

Sosyal Medya Eforlarınızın Faydasını Ölçümleme

Sosyal medya çalışmalarınız sürekli olmalıdır. Bu sayede sosyal medyada etkileşimde olduğunuz kitle sürekli büyürken, markanıza olan ilgi, sitenize gelen trafikte artacaktır.

Google Analytics gibi araçlar ile sosyal medya yönetiminin faydası, ölçümlenebilmektedir. Sosya medya sayfalarınız analiz edilerek ölçümlenmektedir. Marja Brand; yapılan ölçümlemeler sonrası müşterileri ile aylık düzenli raporlar paylaşmakta ve bu raporları analiz ederek gelecek ayın planlamalarını yapmaktadır.

Firmanıza Özel Strateji Geliştirme

Şirketinizin; ulaşmak istediği hedef kitleyi belirleyerek tanımlıyoruz. Sosyal ağlarda, kısa ve uzun vadede planlarınızı göz önünde bulunduruyoruz. Rakipleri ve benzer firmaları belirleyip analiz ediyoruz. Sonuçları ve müşterimizin beklentilerini birlikte değerlendirerek, uygun sosyal ağları ve belirlenen sosyal ağlarda nasıl bir dille konuşacağımızı, nasıl bir içerik stratejisi benimseyeceğimizi planlıyoruz. Değerlendirme yaparak sosyal medya iletişimindeki ses tonumuzu ve iletişim kanalımızı belirliyoruz.

Sosyal Medya İçerik Planlama

Firmanız için belirlenen strateji doğrultusuna aylık olacak şekilde içerik planlamasını yapıyoruz. Gelecek ay paylaşılması planlanan tüm içerikleri, onayınız sonrası paylaşıma hazır hale getiriyoruz. Özel günler, ülkemizi ve dünyayı ilgilendiren olaylar ile ilgili firmanıza uygun özel içerikler geliştiriyoruz. Planlamalar haricinde anlık oluşacak durumlar ile ilgili yaratıcı içerik çalışmaları yapıyoruz. Sosyal medyada gündem olan konular ile ilgili içerikler üretip güncel olmayı sağlıyoruz.

Hesapların Takibi ve Yönetimi

Firmanızın veya markanızın bulunduğu tüm sosyal ağlardan gelen mesajlara ve yorumlara hızlı geri dönüşler yaparak, bu ağlarda bulunan kitleniz memnuniyetinin artmasına yardımcı oluyoruz. Markanız veya firmanız hakkında sosyal medyada takipçiniz olmayan ve sektör ile ilgili konuşanlara mention takibi yaparak iletişim kuruyoruz. Sosyal medyada oluşabilecek kriz durumları için kriz planları hazırlayıp, krizlere anında müdahale ederek, krizleri yönetmeye ve kontrol altına almaya çalışıyoruz.

Yaratıcı İçerik ve Tasarımlar Üretme

Sosyal medyada paylaşma değeri olan, yaratıcı içerikler ve marka kimliğine uygun, etkileyici ve akıldan kalan görseller tasarlıyoruz. Markayı görünür kılmak için orjinal içerikler ve etki yaratacak mesajlar üretiyoruz. Hazırlanan görseller ve içerikler yeterince etkili olmadığı sürece sosyal medyada markanın var olmasının da bir anlamı kalmayacaktır. Dönemsel kampanyalar, ödüllü yarışma kurguları oluşturuyoruz. Firmanızın ya da markanızın duyulmasını ve görülmesini sağlayacak yaratıcı içerik ve tasarımlar üretiyoruz.